Konrad Czerniak wicemistrzem świata w pływaniu

Konrad Czerniak (Klub Sportowy „Wisła” Puławy) zdobył srebrny medal w finale 100 m stylem motylkowym XIV Mistrzostw Świata w Pływaniu (Szanghaj). To pierwszy medal dla reprezentacji Polski na tych mistrzostwach.

W eliminacjach MŚ Konrad, brązowy medalista mistrzostw Europy na 100 m stylem motylkowym, zajął drugie miejsce zaraz za szesnastokrotnym medalistą olimpijskim Michaelem Phelpsem. Puławianin pokonał dystans z doskonałym czasem 51,54, którym ustanowił nowy rekord Polski.

W finale wynikiem 51,15 Konrad pobił rekord Polski ustanowiony przez siebie w eliminacjach. Puławianina pokonał jedynie, podobnie jak w eliminacjach, Michael Phelps (50,71).

Copyright © 2010 Mosir Puławy. Wykonanie: Kamil Bugno, Krzysztof Lenart, ITPM24 | Redakcja: Katarzyna Suszek.